Zalety stosowania olejków eterycznych doTERRA

Olejki eteryczne to naturalnie występujące w roślinach substancje, które wykazują szereg właściwości prozdrowotnych. Odpowiednio dobrane i prawidłowo stosowane potrafią nie tylko ukoić nerwy czy poprawić nastrój, ale również udrożnić nos lub zmniejszyć kaszel.

Olejki eteryczne – czym są?

Są to płynne związki organiczne występujące w różnych częściach roślin. Znajdują szerokie zastosowanie w aromaterapii oraz innych formach działalności leczniczej. Mogą być pozyskane na przykład z korzeni lub kwiatów, a każda roślina ma swoje unikalne właściwości.

Olejki eteryczne charakteryzuje piękny, intensywny zapach. W związku ze swoimi drażniącymi właściwościami, lepiej unikać ich bezpośredniego wdychania z buteleczki.

doTERRA – co to za firma?

Powstała w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych firma zajmuje się tworzeniem najwyższej jakości olejków eterycznych, które można stosować w różnych formach. Ich podstawową zaletą jest fakt, że nie zawierają żadnych dodatków chemicznych, dzięki czemu są bardzo cenione przez osoby, które wybierają ekologiczne rozwiązania.

Dodatkowo, doTERRA stawia na najwyższą jakość oferowanych wyrobów. Z tego względu olejki są pozyskiwane z roślin uprawianych we wszystkich szerokościach geograficznych dla pozyskania najlepszego materiału.

Najlepsze produkty firmy

Wśród naturalnych wyrobów doTERRY z pewnością warto wspomnieć o mieszance doTERRA Air, przeznaczonej do udrażniania dróg oddechowych. Szczególnie przydatna w jesienno-zimowym okresie infekcyjnym, może bardzo wesprzeć organizm w walce z przeziębieniem.

Szczególną popularnością cieszy się seria wyrobów On Guard, stworzona na bazie najwyższej jakości mieszanki olejków. Wyroby zastosowane do stworzenia tych produktów pochodzą z upraw zlokalizowanych na całym świecie, a wśród wyrobów można wskazać między innymi naturalne suplementy diety oraz środki czystości. Ich zwolennicy podkreślają, że składy są krótkie i wiele mówiące: w produktach można znaleźć wyłącznie naturalne substancje, bez sztucznych wypełniaczy.

Olejki doTERRA zastosowanie

Te naturalne związki organiczne można zastosować trojako:

– doustnie,

– miejscowo,

– wziewnie.

Najpowszechniej znana jest trzecia z form. Aromaterapia znajduje zastosowanie w różnych stanach chorobowych – zarówno ciała, jak i duszy. Ukoi nerwy, udrożni nos i poprawi humor. Aby cieszyć się pięknym zapachem i szeregiem prozdrowotnych właściwości, warto zainwestować w specjalny kominek do aromaterapii. Jego stosowanie jest bardzo proste: wystarczy użyć podgrzewacza (najlepiej takiego, który nie posiada własnego zapachu) i wlać do górnej części kominka kilka kropel wybranego olejku. Już po kilku chwilach będziemy cieszyć się cudownymi właściwościami wyrobu.

W celu doustnego przyjmowania olejków eterycznych konieczne jest zaopatrzenie się w suplementy diety specjalnie do tego przeznaczone. Nie należy stosować ich w formie płynnej.

Miejscowe stosowanie olejków eterycznych oznacza po prostu smarowanie obolałego miejsca. Aby zniwelować drażniące działanie, warto połączyć olejek z dowolnie wybranym olejem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *