Renowacja a posiadanie pięknego i szczelnego dachu

Stan pokrycia dachowego w ogromnej mierze wpływa na funkcjonowanie oraz ogólną estetykę każdego budynku.
W związku z tym niezwykle ważną rolę odgrywa właściwa renowacja dachu, która to na nowo przynosi każdemu pokryciu dachowemu piękny i estetyczny wygląd.

Kiedy warto przeprowadzić gruntowną renowację dachu?

Każde pokrycie dachowe z biegiem lat użytkowania niszczeje. Wówczas to niezbędne jest wykonanie jego gruntownej renowacji. Prace te polegają na wyeliminowaniu z pokrycia dachowego wszelkich potencjalnych uszkodzeń, które to nie tylko wpływają negatywnie na ogólny wizerunek budynku, lecz także mogą przyczynić się do przeciekania wody do wnętrza.

Profesjonalni fachowcy zajmujący się renowacją dachów potrafią szybko i skutecznie wykluczyć wszelkie zgrubienia, pęknięcia, pęcherze, fałdy oraz odspojenia. Częstym powodem do przeprowadzenia renowacji dachu jest także powstanie nieestetycznych zacieków, których przyczyna zazwyczaj leży w nieszczelności w poszczególnych połączeniach dachu.

Renowacja pokrycia z blachy

Dziś mnóstwo budynków jest pokryte blachą. W przypadku posiadania takiego dachu, renowacja jest niezbędna wówczas, gdy na pokryciu pojawia się rdza. Ponadto naprawa jest konieczna, gdy dach zmienił kolor, a farba się łuszczy.

Decydując się na malowanie dachu z blachy, trzeba wcześniej dobrze przygotować podłoże.
Musi ono być czyste, odtłuszczone oraz idealnie gładkie. W tym celu należy je umyć używając do tego celu specjalistycznego środka czyszczącego oraz miękkiej szczotki lub natrysku wysokociśnieniowego.

Przed rozpoczęciem malowania należy także dobrze usunąć wszelkie widoczne ogniska korozji przy pomocy drucianej szczotki lub papieru ściernego.

Po wykonaniu tych istotnych czynności należy najpierw nałożyć preparat gruntujący, a następnie najlepiej dwie warstwy farby. Do malowania można wykorzystać pędzel, wałek lub agregat hydrodynamiczny.

Renowacja dachu z papy

Wszystkie dachy pokryte papą wymagają okresowej konserwacji dachu, która to polega na powlekaniu pokrycia za pomocą odpowiednich preparatów. Pierwsze zabiegi mające na celu konserwacje dachu z papy należy zawsze wykonać po około 2 – 3 latach użytkowania, a następnie nie rzadziej, niż co 5 lat.

Do renowacji papy stosuje się zazwyczaj płynne oraz plastyczne wyroby bitumiczne, które to po naniesieniu na podłoże tworzą ciągłą oraz jednolitą warstwę. Powłoki te często wykonuje się, używając tradycyjne lepiki asfaltowe, które to należy kłaść na gorąco, w temperaturze 180-200 C.

Renowacja pozwala każdemu użytkownikowi na nowo cieszyć się z posiadania pięknego i estetycznego dachu pozbawionego wszelkich niedoskonałości.

Artykuł powstał przy współpracy z: www.proof-tech.com – renowacja dachów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *