Meble biurowe – dębowe czy sosnowe?

Wybierając meble do biura należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Ważne jest to, aby były one funkcjonalne, a jednocześnie komfortowe i bezproblemowe w codziennym użytkowaniu. Duże znaczenie ma to, z jakich materiałów zostały one wykonane. Jakość zastosowanych do produkcji tworzyw bezpośrednio przekłada się na żywotność mebli, a także ich wygląd wizualny. Nawet meble call canter powinny być estetycznie wykonane, tak aby praca odbywała się w godnych i przyjemnych warunkach. Wiele osób staje przed dylematem – dąb czy sosna?

Meble dębowe

Nie od dziś wiadomo, że meble do recepcji wykonane z drzew gatunków liściastych są o wiele droższe. Nie jest to więc najlepsza opcja dla firm, które mają ograniczony budżet. Meble dębowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach reprezentatywnych. Warto więc umieścić je w recepcji, poczekalni, czy też gabinecie dyrektorskim. Z pewnością zrobią one dobre wrażenie na osobach odwiedzających siedzibę firmy. Meble dębowe cechują się również wyższą trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Meble sosnowe

Meble sosnowe są nieco tańsze, ale równie eleganckie. Jest to wariant ekonomiczny, który sprawdzi się w przypadku, gdy mamy ograniczone możliwości finansowe. Należy jednak wziąć pod uwagę, że powierzchni sosnowe są relatywnie miękkie. Oznacza to, że dużo łatwiej jest o zarysowania, czy też nieestetyczne wgłębienia. Takie meble wymagają systematycznej konserwacji.

1 thought on “Meble biurowe – dębowe czy sosnowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *