Czym kierować się, wybierając rękawiczki rowerowe?

Ci, którzy uwielbiają wycieczki rowerowe powinni pamiętać o zakupie rękawiczek. Odpowiadają one za ochronę dłoni, dzięki czemu są one mniej narażone na kontuzje. Trzeba wziąć pod uwagę, że upadek może zdarzyć się w najmniej spodziewanym momencie. Nawet, jeśli poruszamy się głównie po mieście, to nie powinniśmy rezygnować z akcesoriów zwiększających poziom ergonomii oraz wygody. Nie wiesz jak wybrać najlepszy model? Sprawdź poniższe wskazówki.

Maksymalne dopasowanie

Rękawiczki rowerowe powinny zostać dopasowane do użytkownika pod względem wymiarów. Właśnie dlatego warto jest postawić na model wykonany z elastycznego materiału, który przystosuje się użytkownika. Istotne jest jednak to, aby był on jednocześnie trwały. Nie może przesadnie się rozciągać lub ulegać zniekształceniom.

Podczas wyboru najlepszych rękawiczek należy kierować się przede wszystkim jakością. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że produkt posłuży przez długi czas. Dużym zainteresowaniem cieszą się akcesoria, które posiadają w swoim składzie lycrę. Rozciągają się, a następnie powracają do swojej pierwotnej formy. Nie trzeba obawiać się trwałych deformacji.

Nieprzeciętna wytrzymałość

Rękawiczki na rower powinny być wytrzymałe, tak aby niezawodnie posłużyły przez kilka miesięcy. Wybór jest trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Doświadczeni cykliści często polecają modele, które kosztują minimum kilkadziesiąt złotych. Wynika to z faktu, że najtańsze produkty są zwykle zbyt słabe, a ich podatność na zniekształcenia jest bardzo wysoka.

Dobrą opcją jest zakup rękawic renomowanej marki. Można mieć pewność, że zostały one wykonane z solidnych i niepodatnych na uszkodzenia materiałów.

Dodatkowe udogodnienia

Z założenia rękawice rowerowe mają chronić przed warunkami otoczenia. Warto jednak wiedzieć, że dostępne są akcesoria poprawiające wygodę podróżowania na jednośladzie. Wśród dodatkowych udogodnień można znaleźć wkładki żelowe, dzięki którym zmniejsza się intensywność przenoszenia drgań.

Oprócz tego świetną opcją wydają się być rękawiczki z wstawkami do wycierania potu. Ci, którzy planują długie trasy powinni zadbać również o prawidłowy dobór części konstrukcyjnych pojazdu. Siodełka rowerowe występują w tak wielu wariantach, że każdy znajdzie coś odpowiedniego. Oprócz tego rekomendowane są np. okulary rowerowe z wymiennymi szkłami. Odpowiadają one za ochronę oczu, niezależnie od warunków otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *