Co robić w przypadku zatkanego syfonu?

Niemal każdy miał problem z zatkanym syfonem. Wbrew pozorom jego udrożnienie nie zawsze jest proste. Głównym problemem opisywanego problemu są włosy oraz gromadzące się zanieczyszczenia. Bardzo często zapominamy o regularnym czyszczeniu tego elementu. Zazwyczaj utrzymujemy w dobrym stanie jedynie powierzchnię zewnętrzną. Zapominamy, że brud i osady przemieszczają się wgłąb syfonu, co skutkuje utratą drożności.

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Czyszczenie wnętrza kabiny prysznicowej powinno odbywać się regularnie. Z brodzikiem radzi sobie zdecydowana większość osób. Nie każdy wie jednak, jak udrożnić odpływ liniowy. Występuje on w nowoczesnych kabinach prysznicowych typu walk in. Najważniejsze jest to, aby stosować się do zaleceń producenta. Zbyt agresywne środki mogłyby doprowadzić do trwałych usterek, a tego chcemy uniknąć. Zwykle czyszczenie rozpoczyna się od przepłukania odpływu. W takiej sytuacji należy wlać do niego minimum 4l wody.

Może okazać się, że wyżej wspomniana metoda okaże się nieskuteczna. W takiej sytuacji należy zastosować mieszankę z octu oraz sody oczyszczonej. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie zadziała ona błyskawicznie. Dopiero po kilkudziesięciu minutach powinniśmy zalać odpływ wrzątkiem. Do dyspozycji mamy również detergenty zakupione w sklepach. Pamiętajmy jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas ich stosowania. Są to mocno żrące substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. Nie należy wdychać ich oparów. Do czyszczenia należy stosować rękawice.

Stosowanie gumowych przepychaczy

Jeśli domowe sposoby czyszczeni odpływu okazały się nieskuteczne, to zawsze można spróbować wykorzystać gumowy przepychacz. Powinien on znajdować się w każdym domu. Zwykle należy zdemontować osłonę odpływu, a następnie usunąć zgromadzone zanieczyszczenia. Możemy również wykorzystać cienki drucik zakończony haczykiem. Nie jest to jednak łatwa metoda. Trzeba uważać, aby przez przypadek nie uszkodzić rury. Może okazać się, że jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie wezwanie hydraulika. Specjalista poradzi sobie z każdym tego typu problemem.

Ważne jest to, aby profilaktycznie czyścić odpływ. Nie czekajmy do momentu, aż utracimy drożność, a woda przestanie być odprowadzana. Pamiętajmy, że im mniej zgromadzonych zanieczyszczeń, tym łatwiej się ich pozbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *