Co powinien zawierać wniosek na refundację pieluchomajtek?

Refundacja takich wyrobów jak pieluchomajtki przysługuje tylko określonemu, wąskiemu gronu osób. Aby otrzymać refundację na pieluchomajtki NFZ, należy uzyskać zlecenie od podmiotu uprawnionego do jego wystawienia i poczekać na pozytywną decyzję NFZ. Po tym możliwe jest dokonanie refundowanych zakupów.

Dla kogo refundacja i w jakiej kwocie?

Refundacja należy się osobom, które mają problemy z nietrzymaniem moczu i/lub stolca w związku z chorobą nowotworową lub jej następstwami, niepełnosprawnością umysłową, wadami rozwojowymi lub wrodzonymi czy też następstwami wypadków.
Wysokość kwoty refundacji jest uzależniona od przypadłości, w związku z którą się należy. Osoby z refundacją z powodu choroby nowotworowej lub jej następstw mogą liczyć na refundację 100% z limitem kwotowym do 77 zł. Pozostałe kategorie osób uprawnionych do refundacji otrzymają zwrot 70% z limitem kwotowym do 90 zł w skali miesiąca.

Wniosek na refundację pieluchomajtek

Jak uzyskać refundację na NFZ na pieluchomajtki, podkłady, majtki chłonne, pieluchy anatomiczne lub wkłady anatomiczne? Przede wszystkim, należy uzyskać od uprawnionego podmiotu prawidłowo wystawione zlecenie. Od 1 kwietnia 2020 obowiązują wyłącznie zlecenia na nowym wzorze, dlatego należy dopilnować, aby lekarz wystawił je odpowiednio. W innym wypadku, trzeba będzie się wybrać do niego ponownie.
Po wypełnieniu zlecenia przez lekarza (uwaga: jeśli pacjentowi przysługują inne obniżki, lekarz musi to uwzględnić w odpowiedniej pozycji wniosku!), należy przekazać dane do najbliższego oddziału NFZ i oczekiwać na pozytywną decyzję. Dopiero wówczas możliwe jest dokonanie zakupu środków higienicznych dla dorosłych lub dzieci objętych ustawą za życiem.

Kalkulator refundacji majtki chłonne i inne

Aby pomóc obliczyć dokładną kwotę do zapłaty, wiele stron udostępnia wygodny kalkulator refundacji majtki chłonne, które po wypełnieniu podstawowych danych pozwalają obliczyć ostateczną kwotę, jaką pacjent musi pokryć z własnej kieszeni. Jest to bardzo wygodna opcja, w szczególności dla osób, które jeszcze nie do końca się orientują w kwestii refundacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *