Co jest kluczowe w doborze protezy?

Proteza kończyn w wielu przypadkach pozwala na pełny powrót do sprawności pacjenta, który utracił z jakichś powodów kończynę. Warto więc zadbać, aby została ona właściwie dobrana, bo to właśnie to gwarantuje możliwość wykonywania wszystkich czynności, jakie pacjent wykonywał przed wypadkiem. Jednak, aby tak się stało to należy wybrać klinikę, która wykona protezę tak, aby była dobrana indywidualnie pod konkretnego pacjenta, bo tylko w ten sposób dana osoba ma szansę powrócić do pełnej sprawności.

Co jest kluczowe w doborze?

Protezy kończyn dobiera się nie tylko pod względem rozmiaru, ale także rodzaju. Są bowiem takie, które przeznaczone są dla sportowców, ale też takie, które zdecydowanie lepiej sprawdzają się do życia codziennego. Najistotniejsza jest więc kwestia wyboru, który musi być dobrany właściwie, a uda się to tylko wtedy jak pacjent dokładnie przedstawi swoje oczekiwania względem protezy. Dlatego w klinice najpierw przeprowadzana jest z pacjentem rozmowa, która przeważa na tym jaka proteza zostanie wybrana.

Idealny rozmiar leja

Proteza nogi czy sztuczna ręka, mocowana jest za pomocą leja. To właśnie jego rozmiar musi być dobrany właściwie, bo to on przylega do kikuta. Musi więc być na tyle przylegający, aby był stabilny, ale też aby nie powodował dyskomfortu. W klinice, która ma doświadczenie w produkcji protez zostanie dobrany taki model i rozmiar, aby pacjent uzyskał maksymalny komfort, co jest najważniejsze. Dzięki temu możliwy jest szybki powrót do dawnych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *